Televizyon Reklamları

ADANA TELEVİZYON REKLAMLARI

Tefe Ajans, KOZA TV Resmi Resmi Reklam AJansıdır.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, TV reklamcılığının diğer büyük reklam mecralarına oranla üç kat daha verimli olduğunu gösterdi.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma televizyon reklamcılığının hala açık ara önde olduğunu gösteriyor. Medya ve televizyon endüstrisine yönelik rakamlar sunan 'Edinburgh International TV Festival'in yıllık rakamlarına göre, televizyon reklamcılığı diğer basın organlarına göre üç kat daha verimli.

Deloitte ve online araştırma firması YouGov'un İngiltere’de 2123 kişi üzerinden yaptığı araştırma ile üç büyük reklam mecrası belirlenmeye çalışıldı. Hala popülerliğini sürdüren televizyon, bir reklam mecrası olarak yüzde 64 ile en çok tercih edilen mecra oldu. Gazete yüzde 30 ile ikinci sırada yer alırken, bu basın organlarını Dergi, Radyo ve Açıkhava takip ediyor.

Online mecrada ise 'arama' reklamcılığı yüzde 12 ile birinci olurken, gösterim bazlı reklamlar yüzde 8 ile ikinci sırada. Araştırma içerisinde kişilerin yüzde 18’i bir reklamı tekrar görmek için online video sitelerini ziyaret ediyor.

Kişilerin yüzde 44 ise televizyon reklamında gördükleri bir ürünü araştırmak için internete başvurduklarını, yüzde 31'i bu ürünleri bir mağazadan almayı yüzde 21 ise internetten almayı tercih ediyor.